Usalduse palverännak Eestis

Palvused Eestis

Kuhu minna?

Regulaarsed ühispalvused Taizé lauludega toimuvad Eesti erinevaites paikades:

Vaata ka Regulaarsed palvused Taizé lauludega Taizé kodulehel.

Kalender

Allolevas Google kalendris on kirjas, mis toimub Eestis ja on seotud Taizéga.

Ühenda Taizé kalender oma Google kalendriga, et olla kursis kõikide sündmustega. Kliki add_google ning järgi juhendeid. Rohkem infot Google kalendrite kohta leiad https://support.google.com/calendar/answer/37100

Mis on ühispalvus?

Ühispalvus on Taizé vennaskonnas arenenud palvestiil. Osalemine ei eelda usulist kuuluvust ega eelista kindlat usutunnistust, kõik on oodatud. Meie eesmärk on, et kõik tunneks end hästi ning kelleltgi ei oodata selgitust, miks tuldi. Lapsed võivad palvuse ajal mängida, joonistada ning olla lihtsalt lapsed.

Ühispalvus kestab reeglina 45 minutit, mille ajal on peamine väljendusviis laulmine ning sõnalisel osal on väiksem roll. Keskpunktiks on lühike lugemine Piiblist ilma jutluseta. Peale piibli lugemist peetakse vaikusehetke, mis kestab 5-10 minutit, andes võimaluse mõtistklusteks ja sisekaemuseks.

Taizé laulud koosnevad tihti vaid ühest lausest või fraasist, mida korratakse meditatiivselt. Laulude seaded on mitmehäälsed (SATB) ning noodid jagatakse kõigile osalejatele, kõik on oodatud laulma, kas noodist või kuulmise järgi vastavalt oma võimekusele ning häälerühmale. Laulutekstide aluseks on Piibel või tekstid varakristlikelt autoritelt.